burtu.se
farfars mormor
ffmm

Källhus Anna Jonsdotter

f. 3/8 1853 i Bonäs, Mora (Dala)
d. 3/11 1893 i Björkvassla, Våmhus (Dala)

i

Nedan visas personregistret till farfars mormors anlista. För att ta del av anlistan, klicka på anor (ovan) och därefter ff mm.

Personregister


Anders Halvarsson
Anders Knutsson d. efter 1655
Anders Mårtensson d. före 1667
Anna Andersdotter f. 1600
Anna Andersdotter f. 1675 i Mora (Dala)
Anna Eriksdotter f. 1600
Anna Frank
Anna Hansdotter f. enl. åu 1587
Anna Matsdotter f. 1750 i Mora (Dala)
Anna Olofsdottter f. 1613
Ask Brita Eriksdotter f. 1671 i Våmhus (Dala)
Ask Erik Eriksson f. 1630 i Våmhus (Dala)
Barbro Mats Persson f. 1614
Bod. Lars Larsson
Brita Andersdotter f. 1629
Brita Andersdotter f. 1667 i Våmhus (Dala)
Brita Eriksdotter
Brita Halvarsdotter f. 1605
Brita Henriksdotter f. 1607
Brita Matsdotter f. 1627
Brita Matsdotter f. 1634
Brita NN
Brita NN f. 1585
Brita NN f. 1611
Brita NN f. 1633
Brita Persdotter
Bäckie Anders Hansson f. enl. åu 1630
Djus Anders Larsson f. 1647
Djus Anders NN d. 1664-1667
Djus Elin Larsdotter f. 1663
Djus Kerstin Persdotter f. 1681 i Mora (Dala)
Djus Lars Eriksson f. 1608
Djus Mats Eriksson f. 1624
Djus Per Andersson f. 1648
Elin Andersdotter f. 1606
Elin Halvarsdotter f. 1626
Elin Matsdotter f. 1624
Elin Matsdotter f. 1661
Elin NN d. 1676 i Mora (Dala)
Elin Persdotter
Elin Persdotter f. 1718 i Våmhus (Dala)
Erik Hansson d. 1655-1667 i Mora (Dala)
Erik Larsson d. ca 1645 i Mora (Dala)
Fors Lars Matsson f. 1665 i Mora (Dala)
Fors Lars Olofsson f. 1613
Fors Marit Eriksdotter f. 1633
Fors Olof Larsson f. 1642
Fors Olof Persson d. innan 1667 i Limbäck, Våmhus (Dala)
Fors Per Olofsson
Gjölin Eriksdotter f. 1614
Gubb Anders Hansson d. 1663-1667
Gubb Hans Hansson f. 1633
Gubb Hans Hansson f. 1658
Gubb Hans Jonsson d. 1655-1667
Gubb Mats Larsson f. 1710 i Mora (Dala)
Gummu Nils Hansson f. 1618
Halvar NN
Hans NN
Hans NN
Hed? Per Andersson f. enl. åu 1658
Henrik NN
Hinde el. Rombo Per Eriksson f. 1662 i Våmhus (Dala)
Hinde Erik Persson
Hinde Erik Persson f. 1627
Hinde Per Eriksson f. 1601
Hinders Mats Larsson f. 1617
Hinders Mats Matsson f. 1662 i Våmhus (Dala)
Ingeborg Jönsdotter
Jöns Margareta NN f. 1607
Jöns NN
Karin Andersdotter f. 1627
Karin Andersdotter f. 1646 i Mora (Dala)
Karin Eriksdotter f. 1616
Karin Jonsdotter f. 1665 i Mora (Dala)
Karin Larsdotter f. 1610
Karin Larsdotter f. 1698 i Mora (Dala)
Karin Matsdotter f. 1650
Karin Matsdotter f. 1670 i Mora (Dala)
Karin Matsdotter f. 1671 i Mora (Dala)
Karin Matsdotter f. 1708 i Mora (Dala)
Karin Matsdotter f. 1762 i Mora (Dala)
Karin Mickelsdotter f. 1642
Karin Nilsdotter f. 1619
Karin Olofsdotter f. 1637
Karin Persdotter f. 1648
Karl Hansson f. enl. åu 1639 i Söderbärke (Dala)
Karl Karlsson Giös f. 1694 i Söderbärke (Dala)
Kerstin Andersdotter f. 1635
Kerstin Eriksdotter f. 1703 i Mora (Dala)
Kerstin Hansdotter f. 1683 i Mora (Dala)
Kerstin Jonsdotter f. 1732 i Mora (Dala)
Kerstin Karlsdotter f. 1734 i Våmhus (Dala)
Källhus Anders Eriksson f. 1622
Källhus Jon Andersson f. 1657
Källhus Jon Jonsson f. 1701 i Mora (Dala)
Källhus Jon Jonsson f. 1746 i Mora (Dala)
Källhus Jon Jonsson f. 1789 i Mora (Dala)
Källhus Jon Jonsson f. 1816 i Mora (Dala)
Köpman Marit Persdotter f. 1691 i Våmhus (Dala)
Köpman Olof Halvarsson f. 1641
Lars Sebbesson
Levd. Anders Nilsson f. 1658
Lissel Per Larsson
Lissel Per Persson f. 1637
Lissel Per Persson f. 1663
Lok Erik Eriksson f. 1685 i Mora (Dala)
Lok Erik Olofsson f. 1648
Lok Jon Jonsson f. 1678 i Mora (Dala)
Lok Jon Jonsson f. 1706 i Mora (Dala)
Lok Jon Larsson d. före 1642 i Mora (Dala)
Lok Jon Olofsson f. 1645
Lok Karin Matsdotter f. 1659
Lok Mait Eriksdotter f. 1711 i Mora (Dala)
Lok Mats Matsson f. 1632
Lok Olof Jonsson f. 1612
Lok Olof Jonsson f. 1670 i Mora (Dala)
Länsmans Mats Andersson f. 1668 i Mora (Dala)
Margareta Byrilsdotter f. 1599
Margareta Eriksdotter f. 1713 i Mora (Dala)
Margareta Jonsdotter f. 1640
Marit Andersdotter f. 1592
Marit Andersdotter f. 1634
Marit Andersdotter f. 1639 i Mora (Dala)
Marit Andersdotter f. 1648 i Norrbärke (Dala)
Marit Andersdotter f. 1649
Marit Eriksdotter f. 1641
Marit Hansdotter f. 1665 i Mora (Dala)
Marit Jonsdotter f. 1619
Marit Jönsdotter f. 1597
Marit Larsdotter f. 1646
Marit Matsdotter f. 1715 i Mora (Dala)
Marit Matsdotter f. 1738 i Mora (Dala)
Marit Olofsdotter f. 1667 i Våmhus (Dala)
Marit Olofsdotter f. 1677 i Våmhus (Dala)
Marit Olofsdotter f. 1749 i Våmhus (Dala)
Marit Persdotter f. 1641
Marit Persdotter f. 1671 i Våmhus (Dala)
Marit Persdotter f. 1673 i Mora (Dala)
Marit Svensdotter f. ANd. -1648- i Mora (Dala)
Mats Hansson?
Mickel Persson d. efter 1667
Mosså Erik Persson f. 1619
Mosså Mats Persson f. 1614
Mosså Per Eriksson f. 1666 i Våmhus (Dala)
Mosså Per Persson f. 1694 i Våmhus (Dala)
Myr Anders Persson f. 1690 i Mora (Dala)
Myr Brita Andersdotter f. 1692
Myr Mats Andersson f. 1730 i Mora (Dala)
Mårten Matsson f. 1580
Mårten Olof Andersson f. 1634
Mårten Olof Persson f. 1702 i Våmhus (Dala)
Mårten Per Olofsson f. 1668 i Våmhus (Dala)
Mårten Rullwidtz
Nisslars Mats Jonsson f. 1632
NN d. 1667 i Mora (Dala)
Olmats Anders Matsson f. 1778 i Mora (Dala)
Olmats el. Länsmans Mats Persson f. 1735 i Mora (Dala)
Olmats Karin Andersdotter f. 1816 i Mora (Dala)
Olmats Lars Andersson f. 1673 i Mora (Dala)
Olmats Per Larsson f. 1707 i Mora (Dala)
Olof Jönsson Gucku f. 1646
Olof NN
Olofs Anders Matsson f. 1643
Per Larsson
Per Mickelsson f. 1642
Per NN
Per NN
Regina Mårtensdotter Rullwidtz f. enl. åu 1647 i Strasbourg
Regina Olofsdotter f. 1687 i Våmhus (Dala)
Rombo Mait Persdotter f. 1785 i Våmhus (Dala)
Rombo Per Persson f. 1699 i Våmhus (Dala)
Rombo Per Persson f. 1736 i Mora (Dala)
Skräddar Marit NN f. 1621
Smeds el. Bod. Anders Larsson f. 1606
Smeds el. Djus Erik Matsson f. 1657 i Mora (Dala)
Smeds el. Lok Olof Olofsson f. 1706 i Mora (Dala)
Smeds Olof Olofsson f. 1733 i Mora (Dala)
Smids Karin Karlsdotter f. 1794 i Mora (Dala)
Smids Karl Olofsson f. 1761 i Mora (Dala)
Stiko el. Länsmans Anders Persson f. ca 1628
Stiko Per Matsson f. 1599
Svens Mats Persson f. 1623